Vánoční dáreček do WMP

Vánoce jsou za dveřmi a já jsem zavzpomínal na rok 2002 kdy nám přehrávání vánočních koled (na našem tehdy společném počítači v obývacím pokoji) v temné místnosti zdobil krb. Není to ale krb který vás asi napadl, nýbrž krb, který zdobí přehrávání v přehrávači Windows Media Player ve formě vizualizace. Oheň krbu hoří podle hlasitosti stopy a působí tak i jako grafický ekvalizér. A já bych se dnes, den před Štědrým dnem, chtěl s Vámi o něj podělit.


Takto vypadá vizualizace ve Windows Media Playeru 12 se zobrazenými ovládacími prvky.

Takto vypadá vizualizace ve Windows Media Playeru 12 se skrytými ovládacími prvky.Tady je jednoduchý postup jak vizualizaci ve WMP zprovoznit:

  1. Stáhněte si instalační balíček (1.9 MB).
  2. Vypněte Windows Media Player a nainstalujte stáhnutý balíček.
  3. Po instalaci spusťte Windows Media Player (ve Windows 7 přepněte z módu zobrazení knihovny do módu zobrazení přehrávače – viz Obázek 1 pod tímto postupem).
  4. Klikněte pravým tlačítkem myši kamkoli do pole přehrávání a pod volbou Vizualizace, zvolte Yule Log>Yule Log (viz Obrázek 2 pod tímto postupem).
  5. Spusťte nějakou písničku 🙂


Obrázek 1 – tlačítko pro přepínání módů knihovny a přehrávače

Obrázek 2 – výběr vizualizace Yule Log

Příspěvek byl publikován v rubrice Obecné se štítky , a jeho autorem je Matouš Vítek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *