Návod: Stahování videí z Youtube a Flashblock pro Operu

Dnes si ukážeme, jak do opery přidat 2 jednoduché, užitečné funkce. První se jmenuje Flashblock. Flashblock, slouží k blokaci automatického spouštění flashového prvku webové stránky (například videa, reklamní bannery), který se bude spouštět pouze na vyžádání (kliknutí myší na daný prvek, který chcete spustit). Stránky se s flashblockem načítají rychleji a flash nevytěžuje zbytečně procesor (a pokud máte notebook, tak šetří zároveň dobu výdrže na baterii). Druhá funkce je jednoduché stahování videí jedním kliknutím ze serveru YouTube ve všech dostupných kvalitách, ve kterých je video na YouTube nabízeno. Oba tyto doplňky se do opery přidávají formou userscriptu (javascript). Tak jdeme na to…

  1. Stáhněte si mnou připravený balíček javascript (194 kb) a po stažení ho spusťte.
  2. Postupujte podle pokynu v instalátoru. Já tady v návodu popíšu standartní cestu, kterou má nastaven instalátor (C:Program FilesOpera).
  3. Po instalaci spusťte Operu a stiskněte klávesovou zkratku CTRL+F12 pro otevření Nastavení (nebo kurzorem myši: Menu>Nastavení>Nastavení).
  4. Otevře se vám okno nastavení opery, ve kterém přejděte na kartu Pokročilé volby a poté do položky Obsah.
  5. Zkontrolujte, zda-li je zaškrtnutá volba Povolit JavaScript a pokud není, tak tuto volbu zaškrtněte.
  6. Pokračujte stisknutím tlačítka Nastavit JavaScript…
  7. Objeví se vám okno, kde je dole napsán text Složka skriptů uživatele a pod ním je volné textové pole. Do tohoto pole buďto nakopírujte tuto adresu: C:Program FilesOperajavascript , nebo volbou Vybrat… najděte složku javascript, ve složce opery.
  8. Po povrzení všech oken již můžete vyzkoušet funkčnost userscriptů například na serveru YouTube, kde odzkoušíte oba scripty najednou po otevření libovolného videa.

Pokud vše proběhlo jak má, mělo by to vypadat nějak takhle:

Na obrázku vyznačené body 1 a 2 znamenají:

  1. Stahování YouTube videí podle dostupné kvality (a formátu videa) od nejhorší (vlevo) po nejlepší (vpravo).
  2. Blokování flashe pomocí flashblocku. Po kliknutí na na flashový prvek se daný prvek normálně spustí.
Příspěvek byl publikován v rubrice Návody se štítky , a jeho autorem je Matouš Vítek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *