Windows Vista dnes končí podpora

Dnes, desátého dubna 2012 končí plná podpora operačního systému Windows Vista (s nainstalovaným druhým servisním balíkem) z dílny Microsoftu. Vista se dostala na trh na přelomu roku 2006/2007 (podle regionálního rozdělení distribuce).

Tento operační systém se do historie zapsal velkým množstvím neduhů, chyb, na svou dobu vysokou hardwarovou náročností, lidmi nechtěné ochraně DRM, mnohými zatracovaného UAC a díky změnám v architektuře i absencí velkého množství ovladačů pro nejrůznější hardware. Hlavní problémy byli časem vyřešeny pomocí dvou servisních balíků.

Mezi hlavní novinky které Vista přinesla stojí za zmínku zcela přepracované grafické prostředí „Aero“, které nahradilo prostředí „Luna“ z Windows XP, plnější podporu IPv6, nové vyhledávání na principu indexace souborů, vylepšené šifrování soborů, atd.

Windows Vista budou do 11. dubna 2017 nadále podporovány pouze v rámci rozšířené podpory (rozšířená podpora se nabízí pouze komerčním zákazníkům).

Příspěvek byl publikován v rubrice Obecné se štítky a jeho autorem je Matouš Vítek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *