Telefónica 3GBox – terabajt dat na „flashce“

Telefónica minulý měsíc v Barceloně předvedla zajímavý nápad. Jde o „flashku“ s kapacitou jeden terabajt pro libovolná data. Ve skutečnosti to flash disk opravdu není a jde vlastně o 3G modem kombinovaný s 2GB flashdiskem (kapacita 2GB slouží údajně jako vyrovnávací paměť), který vás připojí k serveru, na kterém máte data nahraná. O identifikaci zařízení k účtu se stará SIMkarta, která je vložena do zařízení, a která je propojena s webovou službou 3GBox.

Technologie:

Zařízení je schopné se připojit pomocí technologií GPRS/EDGE, 3G a u nás neexistujícího LTE. V případě že máte v počítači jiný typ připojení, lze jej využít místo již zmiňovaných technologií a to ať jde o kabel nebo wifi.

Výhody:

Hlavní výhodou 3GBoxu oproti například webovým úložištím je tedy hlavně pohodlnost. Jednoduše připojíte zařízení do USB, počkáte na detekci zařízení a pracujete s ním jako s jakýmkoli jiným diskem a to v jakémkoli počítači. Výhoda oproti flashdisku je vědomí toho, že když zařízení ztratíte, nepřijdete o žádná data.

Zabezpečení:

Komunikace mezi zařízením a serverem je šifrována. Přístup k souborům lze chránit heslem.

Cena:

O ceně se nic neví. Neví se ani o tom, jak by měla být služba tarifikována. Vše by se ale mělo zodpověďet ješte do konce roku 2010.

Příspěvek byl publikován v rubrice Obecné se štítky a jeho autorem je Matouš Vítek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *