Opera dnes vydala nové verze mobilních prohlížečů

Opera dnes vydala v rámci veletrhu CTIA Wireless v Orlandu nové verze mobilních webových prohlížečů Opera Mini 6.0 a Opera Mobile 11. V nových verzích najdete podporu sdílení na sociálních sítích, podpora multitouch gesta pinch to zoom, rychlý přechod na začátek/konec stránky, zlepšenou podporu fontů, podporu youtube, přizpůsobení tabletům a pochopitelně pozměněný vzhled ovládacích prvků. U androidu je navíc i plná podpora Adobe Flash.

Nová verze Opera Mini je dostupná pro „hloupé telefony“ (bez operačního systému) a dále pro zařízení s operačními systémy Android, Symbian, starý Symbian druhé edice (použit například v nokii N70) a BlackBerry.

Opera Mobile 11 je dostupná pro systémy Android, Symbian, Windows 7 a MeeGo (předpokládám, že poslední dvě verze se týkají podpory tabletů)

Na Windows Mobile se vývojáři Opery bohužel vykašlali a nevydali ani jednu z verzí, což je škoda, vzhledem k tomu že i když je tato platforma „mrtvá“, je stále hojně používaná a je škoda že její uživatele Opera přehlíží. To samé se týká platformy iOS použitou u telefonů Applu, ale tam se dá počítat s tím že nová verze mobilní opery už existuje a čeká se jen na schvalovací proces aplikace v AppStoru.

Operu Mini 6 a Mobile 11 si můžete stáhnout ve zvolených jazycích na webu Opery.


Androidí verze Opery Mobile 11

Příspěvek byl publikován v rubrice Mobile se štítky a jeho autorem je Matouš Vítek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *