iPhone OS 4.0 multitasking?

Podle nejrůznějších neoficiálních webových zdrojů bude možná iPhone OS 4.0 podporovat multitasking. Dalo by se namítnout, že už nyní ho podporuje pro svoje původní aplikace, ale nyní by mohl podporovat multitasking i pro aplikace třetích stran. Doposud ale Apple odmítal podporu multitaskingu kvůli většímu výdrže baterie. Argumentoval tím, že při větším obsazení paměti a větší zátěži procesoru, které by způsobovali paralelně spuštěné aplikace by se razantně snížila výdrž. Podivuhodné je, že ostatní mobilní platformy jako Windows Mobile, Symbian, nebo Android multitasking přesto mají a výdrž je s iPhone přinejmenším srovnatelná (většinou ale vydrží déle než iPhone). Pokud v iPhone OS 4.0 podpora pro multitasking opravdu bude, bude pravděpodobně řešena uspáním aplikace na pozadí, aby co nejméně vytěžovala hardware a ten se mohl plně věnovat jiné činnosti. Takto uspaná aplikace by se při opětovném přepnutí na ní měla okamžitě probudit a ostatní procesy uspat. O této možnosti multitaskingu se už delší dobu spekuluje i o budoucích Windows Phone 7. Pokud Apple opravdu multitasking v iPhone OS 4.0 představí, nebudou mít (snad kromě ceny, osobních preferencí, pocitu Applu jako „velkého bratra“, který řídí co si člověk smí a nesmí nainstalovat a třeba specifickém portfóliu aplikací) ostatní platformy žádnou výhodu.

Poznámka autora: Já osobně proti Applu nemám nic, kromě iPhone jako celku. Nelíbí se mi například právě „to řízení co smím a nesmím“ instalovat. Počítače jsou jiná kapitola sama o sobě, ale na rozdíl od iPhone se mi jako celek líbí.

Příklad toho jak by mohl multitasking v iPhone OS 4.0 vypadat

Příspěvek byl publikován v rubrice Mobile se štítky a jeho autorem je Matouš Vítek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *